MotoGP: Pomůže Cadalora Rossimu k 10. titulu MS?

Jiří Mikšík 18.2.2016 zdroj: @Yamaha Racing

fotka

Od května 2015 pomáhá Luca Cadalora továrně Yamaha při vývoji nového motocyklu R1-Superbike. Nyní se objevil při testech MotoGP na Phillip Islandu a 34násobný vítěz GP je zde jako pomocník pro Superstar Valentina Rossiho.

52letý Ital Luca Cadalora, mistr světa 125 ccm 1986 a 250 ccm 1991/1992, pomáhá Yamaze už od loňského roku při vývoji nového motocyklu YZF-R1. Yamaha se vrací 2016 po čtyřleté přestávce jako továrna do MS-Superbike, jako jezdci byli angažováni Angličan Alex Lowes a Francouz Sylvain Guintoli.

Cadalora se po dlouhé době objevil vloni na okruhu «Misano World Circuit Marco Simoncelli» a zde se sešel s Valentinem Rossim: "Od té doby jsme přišli na myšlenku, aby se zúčastnil Luca také nějakého testu", vysvětloval Rossi během testu MotoGP na Phillip Islandu.

Cadalora je zde v Austrálii jako riding coach pro devítinásobného mistra světa, neboť Rossi se nijak netají úmyslem získat letos jubilejní desátý titul mistra světa.

Díky zavedení nových jednotných pneumatik Michelin a jednotné elektroniky ECU od Magneti Marelli musí i 37letý Rossi pozměnit už poněkolikáté během své dlouhé kariéry svůj jezdecký styl a právě Cadalora by mu měl svými zkušenostmi pomoci.

"Snad mně může dát Cadalora pár rad", doufá Rossi. "Ještě nikdy jsem neměl riding-coache. Není to ale tak, že bychom měli nějaký jasný plán do budoucnosti - to se musíme ještě rozhodnout. To co mi říkal ve středu, se mně ale líbilo. Luca má neuvěřitelnou oddanost pro motocykl. Má také mnoho vědomostí o technice, to bylo už tehdy, když ještě sám závodil. To je dobré proto, aby se našlo to správné nastavení". 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.