Michal Šembera pojede SBK o polský titul

Jiří Mikšík 18.2.2016 zdroj: @Golden Bros. Racing

fotka

Minulá sezona byla pro Michala Šemberu jedna z nejlepších, a to i přesto, že se nevyvaroval několika pádů a tím pádem i nedokončených závodů.

Ovšem i tak ale skončil s týmem Willi Race celkově druhý v hodnocení šampionátu Alpe Adria ve třídě Superstock 1000. Jeho výsledky byly také oceněny v rámci BMW Race Trophy v Mnichově, kde si v listopadu převzal cenu za celkové čtrnácté místo.

Na litrovém BMW jel Michal již třetí sezonu, přičemž by v této kategorii chtěl pokračovat i nadále. Tým Willi Race se ale rozhodl pro přestup do šestistovkové kategorie a tak byla pro Michala zimní pauza hlavně prostorem k hledání nového angažmá. Po zvážení několika nabídek se nakonec Michal rozhodl pro spolupráci s polským týmem Golden Bros. Racing a s tím i pro přesun do polského šampionátu.  I nadále bude tedy Michal pokračovat s litrovou BMW, tentokrát ale v kubatuře Superbike. Polský šampionát se skládá z celkem šesti závodních víkendů, přičemž tři z nich se odehrají v polské Poznani a zbylé tři se pojedou spolu se závody Alpe Adria. Čeští fanoušci tedy Michala určitě uvidí na Pannoniaringu, Slovakiaringu, ale i v českém Mostě. Před samotnou sezonou, která pro polský šampionát začíná v druhé polovině května, čeká Michala s novým týmem také testování.

Michal Šembera: „Jsem šťastný, že jsme konečně dospěli ke vzájemné dohodě. Je to pro mě skvělá příležitost a neskutečně se těším, bude to pro mě nová výzva. Tratě znám všechny, tudíž by to nemělo být nic nového. Celý tým jsem osobně navštívil ve Varšavě, atmosféra a přijetí do týmu bylo skvělé, hrozně se mi líbí jejich zapálení pro věc. Nemůžu se dočkat, až poprvé usednu na motocykl a budu se moct svést. Strašně moc rád bych poděkovat Lukaszi Zlotnickému  a jeho týmu za tuto příležitost a budu se snažit mu to vrátit co nejlepšími výsledky. Rád bych také poděkoval všem svým partnerům, rodině a všem co mě podporují, bez nich by to nešlo.“

 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.