MS Superenduro už zítra!

TZ SUperenduro 11.3.2016

fotka

V sobotu 12. března 2016 hostí Tipsport Arena Praha premiéru MAXXIS FIM Superenduro Mistrovství světa v České republice. Přesně jeden den před konáním závodů svolali organizátoři, kteří se skrývají pod hlavičkou “Auerswald Manufaktur Event” novináře a fotografy na tiskovou konferenci, které se vyjma jich a ředitele závodu zúčastnil rovněž průběžný britský lídr šampionátu Jonny Walker. A chybět nemohl ani český národní motokrosový hrdina Petr Bartoš. 

V úvodu tiskové konference vysvětlil Daniel Auserwald důvody, které je vedly k uspořádání závodu v Praze. Hlavním motivem byly nadšené reakce převážně německých fanoušků halového eventu v Riese. Je nezpochybnitelné, že je v ČR spousta fanoušků motoristického sportu, a tak pořadatelé věří, že se tato událost v Praze uchytí a sklidí zasloužený obdiv.

Danielův bratr Tobias Auerswald patřil v minulosti mezi špičkové endurové závodníky, a tak nebylo žádným překvapením, co prozradil během tiskové konference o stavbě trati. Na přípravu dráhy, se kterou se začalo v pondělí ráno, bylo potřeba 1.000 tun zeminy, 150 tun písku, 200 tun velkých balvanů, 200 dřevěných špalků a 20 pneumatik z traktoru o průměru 2 metry. A při zakomponování jednotlivých překážek se právě takto zrodila pořádně náročná trať. Komplikací pro pořadatele bylo navážení veškerého materiálu do arény, která neumožňuje vjezd velkých nákladních automobilů. „Díky tvrdé práci a obětavosti celého našeho realizačního týmu a stavitele trati se nám však podařilo dojít do cíle,“ řekl Tobias Auerswald.

Ředitel závodu Heiner Schmidt se dostal ke slovu, aby srovnal klasický halový supercross a superenduro. Přítomní zástupci médií se tak dozvěděli, že všechny fanoušky čeká pořádně akční podívaná, ve které nebude chybět ani spousta předjížděcích manévrů.  

Průběžný lídr mistrovství Jonny Walker se vyjádřil ke svému poslání, kterým je pro něj  v letošním roce dosažení titulu a přiznal, že jeho cesta není u konce a přihodit se během dalších rozjížděk může opravdu leccos. Přece jen na jezdce čeká vyjma zířejšího pražského klání ještě finálový závod v Madridu, kde se o titulech definitivně rozhodně. „V současné době mám devítibodový náskok na Codyho Webba, kterého potřebuji znovu porazit. Budu pochopitelně bojovat, ale zase nechci příliš riskovat, aby se neopakovala minulost. Konkurence je silná, a tak může každý z nás lehce ztratit několik míst a tím pádem i bodů. Pokusím se jet na vítězství a vyvarovat se přílišnému riziku,“ řekl pětadvacetiletý Brit, který bude chtít jistě po titulu vícemistra světa z roku 2012 a titulech druhého vícemistra z let 2013 a 2014 vystoupat až na nejvyšší pódiovou příčku. Se zcela odlišnými cíli nastupuje do závodu Petr Bartoš. Několikanásobného mistra ČR v motokrosu oslovil jeden z týmů, který přišel se zajímavou nabídkou, aby si Petr tento závod vyzkoušel, a ten po krátkém zaváhání souhlasil. „Nikdy jsem superenduro nejel. Minulý týden jsem trénoval dva dny v Německu na speciální superendurové trati. Je mi jasné, že nemůžu extra konkurovat elitním superendurovým závodníkům. Nicméně bych se rád probojoval z kvalifikace do finále a závody si užil. Bude to pro mě další skvělá zkušenost,“ reagoval věčně dobře naladěný šestatricetiletý veterán z města známé značky Škoda – z Mladé Boleslavi.

Společně se dvěmi hlavními třídami světového šampionátu - „Prestige“ a „Junior“ - bude pražské publikum přihlížet závodům také v dalších dvou třídách, jimiž jsou světový pohár žen a tzv. národní třída. Brány Tipsport areny v pražských holešovicích se otevřou divákům v 16.00 hodin, přičemž samotný závod začíná po představení jezdců v 18.00 hodin prestižní Superpole královské kategorie „Prestige“. Poté čekají jezdce shodně v obou třídách „Prestige“ a „Junior“ tři závodní rozjížďky s hromadným startem. Závody superendura provází vždy pořádné napětí, které umocňuje mj. také start ze dvou řad po osmi jezdcích, kdy se pořadí závodníků ve druhé rozjížďce otáčí a nejlepší výchozí startovní pozici si tak vybírá ten, který skončil v kvalifikaci jako poslední. Závodnice a jezdci národní třídy se postaví na start celkem dvakrát. 

Sečteno a podtrženo, čeká nás velmi žhavá podívaná bohatá na zajímavé zvraty a napínavé souboje od začátku až do konce, kterou v rámci celého programu přeruší pouze dvě přestávky. VSTUPENKY 
Vstupenky si můžete zakoupit na pokladnách, které otevírají ve 14.00 hod. Stále jsou v prodeji ještě lístky v ceně 525 CZK (21 EUR). K dostání jsou rovněž vstupenky dalších tří speciálních kategorií - zlaté, stříbrné a bronzové za 1.250 CZK (50 EUR), 1.000 CZK (40 EUR) nebo 750 CZK (30 EUR).Děti do 6 let mají vstup zdarma bez nároku na vlastní sedadlo.

Průběžné pořadí MS Superenduro třídy Prestige (po 4 závodech): 

1. Jonny Walker (GBR/KTM), 212 bodů; 2. Cody Webb (USA/KTM), 203 b; 3. Colton Haaker (USA/Husqvarna), 188 b; 4. Alfredo Gomez (ESP/KTM), 142 b; 5. Taylor Robert (USA/ KTM), 141 b; 6. Ty Tremaine (USA/KTM), 116 b; 7. Mario Roman (ESP/Husqvarna), 109 b; 8. Tadeusz Blazusiak (POL/KTM), 79 b; 9. Kevin Rookstool (USA/Sherco), 71 b; 10. Andreas Linusson (SWE/KTM), 45 b.

Průběžné pořadí MS Superenduro třídy Junior (po 4 závodech): 

1. Manuel Lettenbichler (GER/KTM), 223 bodů; 2. Luis Oliveira (POR/Yamaha), 181 b; 3. Blake Gutzeit (RSA/Husqvarna), 170 b; 4. Tim Apolle (GER/Husqvarna), 147 b; 5. Mathias Martinsen (NOR/KTM), 74 b, 6. Gethin Humphreys (GBR/Husqvarna), 71 b, 7. Lee Sealey (GBR/Yamaha), 62 b; 8. Benjamin Herrera (CHI/TM), 57 b, 9. Emil Juszczak (POL/Sherco), 57 b; 10. William Hoare (GBR/Sherco), 52 b.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.