Ondřej Ježek po druhém závodě Supersport

TZ Ondřej Ježek 3.4.2016

fotka

Pro někoho by dva body za 14. místo z mistrovství světa měly cenu zlata, ne však pro Ondřeje Ježka, kterému zkomplikovaly celý víkend problémy s motáním hlavy. 

Český jezdec měl před víkendem v Aragonu plán. Ještě více a úspěšněji se adaptovat na chování Supersportu Kawasaki připravovaného italským týmem Go Eleven, nicméně však již páteční trénink se neobešel bez technických komplikací, díky nimž pak Ondra najezdil velmi malý počet kol. Ty pak navíc byly stejně jako i v sobotu ovlivněny jeho zdravotními problémy. Naštěstí se vše obešlo bez pádu a hlavně pak i bez nutnosti zatěžkávací zkoušky nové kombinézy firmy PSÍ Hubík s vestavěným airbagem D-Air Armor, která si tak odbyla světovou premiéru. Ondřej Ježek se však i přes nevydařené sobotní Superpole nevzdal ani před nedělním závodem a díky své typické bojovnosti, i přes handicap nedostatečného výkonu oproti soupeřům, tak neodjíždí domů z Aragonu s prázdnou.

Ondřej Ježek:

„Byl to pro mne velmi složitý víkend, když se na to podívám zpětně. Od středy mne trápilo „motání“ hlavy, což mělo vliv na koncentraci. Nejhorší to pak bylo při sobotním Superpole, kdy jsem párkrát absolutně minul brzdný bod. Byl to pak i jeden z důvodů, že jsem startoval až ze sedmé řady. Můj stav se zlepšil po sobotní noci, takže jsem byl schopen nastoupit k nedělnímu závodu, o jehož účasti nebylo předtím zcela jasno. Stav do závodu bych označil jako průměrný, nicméně první zatáčkou jsem se dokázal prosmýknout o několik pozic vpřed. Bohužel jsem se však v závodě trápil s nedostatečnou rychlostí motocyklu. Když jsem se dotáhl na skupinku bojující o devátou příčku, nebyl jsem schopen soupeře v ní jedoucí předjet. Proto je výsledek z Aragonu takový, jaký je. Mrzí mne to, protože případný výsledek v elitní desítce by mne posunul na sedmé místo v průběžné klasifikaci šampionátu. Nyní bude tým pracovat na zvýšení výkonu našich motocyklů, abychom byli pro příští závod v Assenu konkurenceschopnější.“

Výsledky závodu WorldSSP Motorland Aragon 2016

1 - SOFUOGLU Kenan - Kawasaki ZX-6R

2 - KRUMMENACHER Randy - Kawasaki ZX-6R - +1.486

3 - TEROL Nicolas - MV Agusta F3 675 - +2.943

4 - CLUZEL Jules - MV Agusta F3 675 - +3.838

5 - ZACCONE Alessandro - Kawasaki ZX-6R - +4.106

14 - JEŽEK Ondřej - Kawasaki ZX-6R - +20.984

 

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.