WSBK test Austrálie: Smrž a Guintoli na výbornou

Roman Kalkus, zdroj: Liberty CZ Group, foto: Ing. Václav Duška 21.2.2011

fotka

Kuba Smrž a Sylvain Guintoli zajeli druhé oficiální testy na jedničku a nestačili jen na mazáka Carlose Checu. Za jejich zády zůstal i mistr světa „černý Korzár“ Max Biaggi.

Druhé oficiální testování mistrovství světa superbiků v Austrálii

Na australském okruhu Phillip Island začaly poslední letošní oficiální testy promotéra šampionátu Infront Sports. Oba dva jezdci Effenbert Liberty Racing si vedli skvěle, Sylvain Guintoli skončil celkově druhý, Kuba Smrž jako třetí. V první volném tréninku byl dokonce Sylvain absolutní Top, Kuba pak byl třetí. Ve druhé části testování se před dvojici týmu Effenbert Liberty Racing dostal pouze zkušený Španěl Carlos Checa, a to rovněž s motocyklem Ducati.

Za už jmenovanou trojicí Checa, Guintoli a Smrž skončil mistr světa Max Biaggi na Aprilii jako čtvrtý (1.32.383) před 5. Michelem Fabriziem na Suzuki (1.32.453) a 6. Tomem Sykesem s Kawasaki (1.32.466). Top 10 pak dokompletovali 7. Marco Melandri na Yamaze (1.32.474), 8. Jonathan Rea s Hondou (1.32.532), 9. Leon Haslam na BMW (1.32.578) a 10. Eugene Laverty na Yamaze (1.32.600). S výjimkou "odskočeného" Checy se dalších třináct jezdců vměstnalo do necelé sekundy, tedy Guintolim (2.) počínaje a Corserem (14.) konče.

Během druhé části testování byla třikrát vyvěšena červená vlajka, neboť do blízkosti tratě se dostaly neočekávaně divoké husy a byly pochopitelně nebezpečím pro jezdce.

Co na to Jakub Smrž:

"Dnes nebylo úplně ideální počasí, ale vydrželo bez deště, takže jsme vyzkoušeli, co jsme potřebovali. S dnešním dnem jsem velice spokojen, obě části jsem byl vepředu a to jsem v první předčasně ukončil trénink a v druhé bylo mé nejrychlejší kolo zhaceno pomalejšími jezdci, o čemž vypovídá i ideální čas. Každopádně to není podstatné, důležité je, že jsme odvedli dobrý kus práce a i bez použití ride by wire jsme byli vepředu. Na zítra máme spoustu dalších věcí ke zkoušení, především druhou motorku, na které jsem dne vůbec nejel."

Další články z rubriky:

   reklama

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.