Doprovodný program MOTOSALONU se zaměří na bezpečnost

TZ Veletrhy Brno 23.1.2013

fotka

Letošní čtvrtý ročník mezinárodní vystavy MOTOSALON na pražském výstavišti v Letňanech nabídne bohatý doprovodný program, který bude letos zaměřený především na bezpečnost motorkářů, nabídne ale i kaskadérská vystoupení nebo ukázky nejnovějších technologií v praxi.

Jezdci na motocyklech patří podle policejních statistik k nejvíce ohroženým účastníkům silničního provozu, proto se velká část akcí zaměří na prevenci dopravních nehod, zlepšování jezdeckých dovedností nebo poskytování první pomoci. Partner veletrhu, Brno Circuit, bude prostřednictvím úspěšného jezdce seriálu Moto GP Karla Abrahama ml. prezentovat Školu bezpečné jízdy na okruhu. Komentovaná promítání doplní na pódiu v pavilonu P besedy se zajímavými hosty. Po velmi dobré zkušenosti z Brna bude vybudována zkušební dráha pro elektrické skútry, kde budou instruktoři bezpečné jízdy dohlížet i podávat konzultace pro začínající jezdce. Jízdy na skútrech se bude týkat i prezentace.

Možnost vyzkoušet si své jízdní dovednosti v jedné stopě nabídne Škola bezpečné jízdy trialového šampiona Mirka Lisého, kde se zájemci budou moci otestovat chování motocyklů v mezních situacích na strojích vybavených unikátními padacími rámy. Součástí budou i ukázky v podání Mirka Lisého.

Mobility Club nabídne sestřih z úspěšných projektů pro motorkáře, přednášek ve spolupráci s BESIPEM, Fakultou dopravní ČVUT, Českou zemědělskou univerzitou a Masarykovou univerzitou Brno (Motorismus a erotika). Dále originální záznamy crash testů, které vytvořila ČVUT. Představí také novinky v oblasti pasivní a aktivní bezpečnosti. Návštěvníci uvidí například helmu s airbagem, helmu – airbag na jedno použití, bundu a vestu s airbagem nebo helmu s periskopickým zrcadlem. V souladu s pokračováním Evropské charty bezpečnosti i vyhlášení desetiletí bezpečné mobility OSN přinese Mobility Club i aktuální materiály a spoty s touto tématikou. Na obrazovce se objeví i nové trendy v ekologické mobilitě v jedné stopě a destatero bezpečné jízdy komise pro bezpečnost FIM.

Akce pod názvem Crazy Day nabídne kaskadérskou show na motorkách pro malé děti s rodiči, kde budou jezdci vystupovat v kostýmech populárních akčních hrdinů jako je Batman, Superman, ale také Pat a Mat ztělesněný dvojicí kaskadérů Adamem Peschelem a Davidem Zavadským na skútru. Na dětský program bude navazovat Globus smrti, ve kterém se představí 3 až 4 jezdci najednou. Samostatnou trialovou show si v hale připravil jezdec Lukáš Petráček. Na venkovní ploše bude probíhat akční moto kaskadérská show.

Po velmi dobré zkušenosti z Brna bude v rámci doprovodného programu vybudována zkušební dráha pro elektrické skútry, kde mohou jezdci soutěžit v jízdě zručnosti či jízdě pomalosti, svou expozici vybaví simulátorem posedu na motocyklu a simulátorem nárazu.

Na velkoplošné obrazovce pódia v pavilonu P se objeví záznamy originálních akcí nejrůznějších motocyklových a trikeových klubů (například dokumenty Trike Czech Clubu), dokumenty o cestování (například cesty do Afriky, Rumunska, Španělska a Itálie) a další. Promítat se budou dokumenty z Rally Dakar Argentina – Chile 2012 a Budapešť – Bamako 2012. Nabídneme také dokument Motoklubu vozíčkářů v AČR, který je mimo jiné i příkladem varianty mobility a svobody pohybu pro vozíčkáře. Objeví se i kaskadérské klipy a záznamy z akcí kaskadéra a Martina Krátkého a skupiny Sunts Riding Show. Návštěvníci budou moci také zhlédnout unikátní historické filmy o začátcích ploché dráhy a motocyklového sportu v 50. letech minulého století.

Na pódiu budou dále probíhat moderovaná show, prezentace, soutěže jednotlivých vystavovatelů, besedy, autogramiády a anonce na ně u jednotlivých stánků.

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.