LS2 – vítězství na Dakaru!

TZ - LS2 27.1.2013

fotka

Dalšího výrazného úspěchu dosáhly španělské helmy LS2 na letošní Rallye Dakar, když se hned třikrát objevily na stupních vítězů. Nejvýznamnějším je celkové vítězství Cyrila Desprese v kategorii motocyklů, a druhé místo jeho týmového kolegy Rubéna Farii. Vítězství zaznamenala značka LS2 i ve čtyřkolách, když v kategori Čtyřkolek 4x4 vyhrál Sebastian Palma.

Všichni jmenovaní vítězové, stejně jako dalších 73 jezdců LS2 Rally Teamu z 26 různých zemí včetně libereckého motocyklisty Davida Pabišky, odjeli Dakar v nových přilbách LS2 MX456, v přilbách s revolučním interiérem z hi-tech materiálu Outlast využívajícího nanotechnologie.

MX456 a technologie NASA

Zcela nová laminátová přilba MX456, vyvinutá speciálně pro Rallye Dakar, splňuje nejnáročnější požadavky. Vedle špičkového designu, kompatibilního s chrániči krční páteře, je přilba LS2 MX456 unikátní díky svému inovativnímu interiéru. Kompletně vyjímatelný a pratelný interiér je vyroben z inteligentního materiálu Outlast®, původně vyvinutého pro výrobu oblečení pro kosmonauty. Podstatou materiálu Outlast® je revoluční schopnost dlouhodobě absorbovat, zachycovat, odvádět nebo akumulovat přebytečné teplo. Materiál Outlast® obsahuje velké množství mikroskopických kapslí, které jsou vpravené přímo do vláken látky. Tyto mikrokapsle automaticky reagují na změny teploty pokožky hlavy v přilbě, a na principu změny skupenství dokáží dlouhodobě regulovat teplotu i vlhkost uvnitř přilby. Výsledkem je dosud nebývalý komfort při jízdě, jezdci v této helmě mají za všech podmínek uvnitř přilby optimální klima bez teplotních extrémů.

Dodavatelem vláken pro výrobu interiéru přilby LS2 MX456 je americká firma Outlast Technologies Inc., světová jednička v oblasti materiálů a tkanin s fázovou přeměnou. Technologie Outlast® byla původně vyvinutá pro NASA, byla jí udělena Certifikace pro vesmírné technologie, a jako významná technologie byla dokonce uvedena i do Síně slávy vesmírných technologií.

Více na www.outlast.com

Více na www.ls2helmets.cz

Přilby LS2 MX456 budou na českém trhu v prodeji již během měsíce března 2013.

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.