Honda CRF1000 True Adventure naznačuje

FilipT 9.1.2015

fotka

Honda si pečlivě připravuje cestu pro nástupce legendární Afriky Twin – velkého endura, které naposledy v roce 1989 vyhrálo soutěž Paříž-Dakar. A právě v těchto dnech se ve stejné soutěži Joan Barreda Bort na motocyklu Honda CRF 450 Rally drží již pátý den na první pozici v celkovém pořadí! A nový prototyp představený před dvěma měsíci by měl kráčet v jeho stopách.

Podívejte se s námi na několik videoupoutávek na téma True Adventure, kterými Honda připravuje cestu pro nový model, který se pravděpodobně představí na podzimních výstavách.

Video True Adventure – Epizoda 1

Prototyp odhalený na výstavě EICMA odhalil pěkně ostrou velkou mašinu s velkým řadovým dvouválcem v hliníkovém rámu s odhadovaným výkonem kolem 110 koní. A hlavně na velkých kolech – 90/90 na 21palcovém ráfku vepředu a 140/80 na osmnáctkovém ráfku vzadu.

I přes velký objem jde o poměrně úzký motocykl pro agresivní jízdu v terénu ve stupačkách. To umožnila i speciální externí konstrukce airboxu, kterou si Honda nechala patentovat během loňského léta.

Na prototypu byly zajímavé osazené snímače a pak také chybějící páčka spojky, která naznačuje, že model by měl být k dispozici i v provedení s duální spojkou. A právě na toto téma Honda zveřejnila druhou videoupoutávku zaměřenou na radost z adventure cestování :

Episoda 2 - Live Unlike The Others

Nebývá se než těšit, na jaké téma budou další videa ze série True Adventure, která nám odhalí emoce a zaměření připravovaného nového modelu. Současná popularita cestovních maxiendur naznačuje, že přestože jejich majitelé budou stejně jezdit většinou jen po silnici, chtějí po té silnici jezdit na pořádném adventure speciálu!

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.