Itálie předvedla Hondu Africa Twin Rally

Filip Tichý, foto: Honda 13.3.2017

fotka

V Říme se představila produkční verze dakarového speciálu Honda Africa Twin ve verzi Rally s homologací do silničního provozu. Za šest set tisíc si tak můžete objednat opravdu nekompromisní mašinu s drsným image. Ovem špatnou zprávou je, že se jedná o limitovanou edici, která bude v nabídce pouze v Itálii.

Stroj se hodně podobá prototypu vystavenému na podzim na výstavě EICMA a je zajímavou kombinací Afriky Twin s řadou prvků vypůjčených z novinky Honda CRF450 Rally. Proti standardu tato verze zhubla zhruba o 8 kg, hlavně díky využití karbonových dílů a menších diodových světel. Samozřejmě, že si ji můžete objednat i s profesionálním roadbookem.

Podvozek je kompletně chráněný hliníkovými protektory, brzdy dostaly kovové hadice, zvětšil se chladič pro cesty do pouště. Na bok se nastěhoval laděný výfuk Termignoni s vyndavacími vložkami dB killers, takže celá mašina zůstává homologovaná do provozu a dokonce je připravená na emisní normu Euro4.

Tuhle lahůdku si můžete objednat v přepočtu za 610 tisíc korun za verzi se spojkou a za 660 tisíc za verzi s dvouspojkovou převodovkou DCT.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.