Hypernaháče 2020 - okřídlená Ducati Streetfighter V4

Filip Tichý, foto: Ducati 3.11.2019

fotka

Po V4 superbiku Panigale logicky přichází s motorem Desmosedici Stradale i naháč a italové ukazují, že to umí i bez podvádění s přeplňování. Streetfighter umí z jedenáctistovkového véčkového čtyřválce vytáhnout 208 koní při 12 750 ot/min a točivý moment 123 Nm při 11 500 ot/min. A to je zde ještě nabídka okruhových výfuků Akrapovič s finálním výkonem 220 koní a 130 Nm!

To pak po přepočtu na provozní hmotnost 199 kg dává ještě lepší celkovou hodnotu než výše zmíněná přeplňovaná Kawasaki. Novým prvkem v kategorii naháčů jsou aerodynamické spoilery, které zlepšují chování stroje při vysokých rychlostech. Ducati s nimi před pár lety jako první přišla také u superbiků a podle továrních měření dokážou křidélka Streetfighteru v rychlosti 270 km/h přitlačit přední kolo k zemi silou 280 N (28 kilogramů), navíc ještě směřuje vzduch k bočním chladičům.

Video

Také zde výrobce využil to nejlepší, co dodavatelé komponent a elektroniky nabízejí, to znamená například špičkové odpružení Öhlins nebo kovaná kola Marchesini. Jak Naked kategorie vyžaduje, i Streetfighter dělá čest svému jménu a vypadá maximálně agresivně. Ale navrhli ho Italové, takže i přes silácký výraz je to krásná a vyvážená motorka, snad jen sedlo spolujezdce je zbytečně opticky výrazné a Ducati na něj pravděpodobně nabídne ještě aerodynamický kryt.

Co na to konkurence?

V kategorii překoňovaných naháčů měla v minulosti silné slovo i BMW s modelem S1000R, která ale podle neoficiálních signálů zatím inovaci nechystá. Stejně tak Aprilia inovovala své Tuono 1100 vloni a na další posílení zatím nenadešel čas. Naopak podle posledních náznaků z rakouské továrny by kartami mohla zamíchat ještě značka KTM s připravovaným naháčem Super Duke 1290 R. Ten v minulosti s výkonem 177 koní patřil mezi nejvýkonnější nekapotované stroje, další zvyšování výkonu jeho véčkového dvouválce už ale naráží ne konstrukční limity tohoto motoru.

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.