Motosalon 2020 a Czech Custom Grand Prix

Filip Tichý, foto: Jan Altner 23.2.2020

fotka

Zatímco v lednu se našim motorkám, skútrům i čtyřkolkám nejlépe daří v suchu a teple garáží, v březnu se celé nablýskané přesunou na svoji velkou přehlídku do Brna. Na výstavišti se opět koná veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení MOTOSALON a 5.-8. března 2020 přinese i horké novinky. Jednou z nich bude speciální soutěž přestaveb CZECH CUSTOM GRAND PRIX.

Přestavby – Customy a soutěž Grand Prix!

Mezinárodní soutěžní výstava upravených strojů a unikátů Czech Custom Grand Prix bude součástí veletrhu poprvé. V čele jejího pořadatelského týmu je Ondřej Hrůza, který posledních 15 let stál za jinou akcí, Bohemian Custom Bike. Czech Custom GP má ambici stát se největší soutěží přestaveb v regionu střední a východní Evropy a v pavilonu F představí kolem stovky strojů v deseti kategoriích.

Od úplně totálních staveb, přes upravené harleye, café racery, scramblery až po modifikované skútry nebo přestavby vycházející z domácích značek. Novinkou je samostatná kategorie upravených strojů značky Indian. Díky těmto originálům se veletrh ještě více zatraktivní, což ocení návštěvníci a fanoušci motocyklů.

To nejlepší na jednom místě

Ne nadarmo se veletrhu MOTOSALON přezdívá „svátek motorkářů“. Letošní 11. ročník vypadá z hlediska zájmu vystavovatelů podobně slibně jako ten předchozí. Zúčastní se jej všichni hlavní hráči motocyklové branže včetně nových firem a značek, reprezentujících opravdu to nejlepší z českého motocyklového trhu. Těšit se můžeme nejen na nabídku nejnovějších motocyklů a čtyřkolek, ale také na veškeré bohaté příslušenství a doplňky.

Hlavní témata MOTOSALONU 2020 jsou dvě – a to „Z deníku motorkáře“, kde se o své zážitky podělí známí motocestovatelé, a „Zlaté české ručičky“. K tomuto tématu se bude vázat například páteční mezinárodní studentská soutěž mechaniků motocyklů a jízdních kol pod názvem EUROPACUP 2020. O víkendu jsou připraveny workshopy o základní údržbě motocyklů.

Burger Aréna zpestří nabídku občerstvení

V pavilonu Z, který je naproti pavilonům P a F, letos poprvé vznikne Burger Aréna a to ve spolupráci s organizátory Burger Festu. Prodejci burgerů a dalšího občerstvení nabídnou jak pokrmy z masa, tak pochoutky pro vegetariány. Gurmánský zážitek podpoří hudební produkce na pódiu haly Z.

Soutěž kaskadérů

K MOTOSALONU neodmyslitelně patří bohatý doprovodný program plný adrenalinu a emocí. Taková je vždy unikátní show skupiny Crazy Day, jejíž jezdci každoročně rozpumpují diváky. Letos ji nově doplní paralelně probíhající třídenní soutěž česko-slovenských kaskadérů Czech Stunt Grand Prix.

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.