MS FMX – noc plná skoků patřila Podmolovi

Roman Kalkus 25.11.2010

fotka

Náš nejlepší jezdec Libor „Mouka“ udělal rázný krok k zisku titulu mistra světa. Libor naplno využil domácího prostředí a v Ostravě vyhrál po oba večery. Ostravská hala zažila několik momentů, které se zapíší do historie tohoto mladého sportu. První Double Back Flip u nás dotočil Scott Murray a Alastair Sayer přeskočil laťku ve výšce 11 m, čímž překonal světový rekord z roku 2000.

Dvojité vítězství patřilo Moukovi

Ostravské publikum se umí odvázat, což fanoušci dokázali hlavně v sobotu, kdy Libora Podmola i Tomáš Lysáčka vybičovali k perfektním jízdám. Hlavně Libor dokázal rozehrát nebývalou partii triků v back flipu a mohl slavit dvojité vítězství. Zkrátka na něho nestačili ani Francouzi Remi Bizouard a Brice Izzo. Lysáček už tak spokojený nebyl, ale v neděli skákal svoji klasiku a předvedl i trik v Back Flipu.

Třetím z domácích se představil Aleš Liemann, známý stylař triků staré školy. Aleš je ovšem také smolař a v Ostravě spadl už při druhém skoku, pohmoždil si žebra a „ozdobil“ se monoklem. Bohužel v neděli pochopitelně nastoupit nemohl, ale už je naštěstí v pořádku a již brzy bude skákat nejen přes kaluže.

Libor Podmol si dvojitým vítězství vytvořil čtrnácti bodový náskok v průběžném pořadí MS a všichni jeho fans věří, že letos získal titul mistra světa. Zbývají ještě tři večery (dva ve Vídni a jeden v Brazílii), a posléze bude znám nový mistr světa FMX. Výsledky najdete na konci článku.

Dvojité salto premiérově v ČR

Scott Murray - tvrďák z Michiganu slíbil, že po nepovedeném loňském pokusu přiletí do Ostravy znovu a skočí dvojité salto. Letos, za doprovodu trapných keců Leoše (mimochodem Leoš Mareš byl mimo celou sobotu a příští rok už raději jiný moderátor), Double Back Flip umotal a mohl poděkovat ostravskému publiku tím nejlepším způsobem - poprvé na území ČR viděli tento kousek na motorce. V neděli Scott nešťastně upadl při doskoku a přivodil si otřes mozku.

Výsledky:

Sobota

1 Libor Podmol CZE 419 b.
2 Remi Bizouard FRA 407 b.
3 Brice Izzo FRA 401 b.
4 Jose Miralles ESP 393 b.
5 Brody Wilson USA 372 b.
6 Fabian Bauersachs GER 337 b.


Neděle

1 Libor Podmol CZE 419 b.
2 Remi Bizouard FRA 415 b.
3 Brice Izzo FRA 399 b.
4 Josh Sheehan AUS 392 b.
5 Jose Miralles ESP 385 b.
6 Alastair Sayer BOT 235 b.

Průběžné pořadí

1. Libor Podmol 164 b.
2. Brice Izzo 158 b.
3. José Miralles 154 b.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.